Letné workshopy pre deti

Si tvor, tak tvor

Letné workshopy pre deti tento rok začali keramikou. Pod skúseným dohľadom odbornej lektorky Slavky Prevendarčíkovej si deti vyskúšali prácu s hlinou. Modelovali napájadlá pre vtáčiky.  Výtvory boli naozaj kreatívne:) Môžete si ich prezrieť v našej galérii. Ešte čakajú na glazovanie a vypálenie a deti si ich môžu zobrať do svojich záhradiek, na terasy či balkóny. V týchto horúčavách určite nájdu svojich užívateľov. Rodičia, starí rodičia sa aktívne zapájali a tí, ktorých deti k tvorbe nepustili, mali možnosť si pozrieť stálu expozíciu Žili sme tu spolu a výstavu  výtvarných diel regionálnych umelcov OKO. Spolu sme tak všetci strávili krásne a tvorivé dopoludnie. 

Ľen sa vrc

Druhý v poradí tohtoročných letných workshopov pre deti bol tanečný workshop, ktorý viedla tanečná pedagogička, vedúca DFS Tekovanček, Veronika Oťáziková. Napriek horúcemu letnému počasiu sa deti hýbali v rytme ľudového tanca celé dve hodiny. Naučili sa základné tanečné kroky typické pre Tekovský región, vytvorili jednoduchú choreografiu, do ktorej sa zapojilo aj zopár maminiek. Vysvetlila a názorne deťom ukázala typický čilejkársky ľudový odev. Veronika ich potom pozvala na prechádzku po Slovensku a predstavila viacero regiónov a ich tanečný folklór.  

Leto s knižkou

Mgr.art. Hedviga Mihálik Gutierrez sa venuje knižnej a editeriálovej  ilustrácii pre deti, ale aj pre dospelých. Ilustráciu stavia na digitálnom médiu, avšak inšpiráciu čerpá z klasickej kresby a remeselnej grafiky. Získala niekoľko významných ocenení: Najkrajšia detská kniha jari 2021 ,, Hojdali sa ježibaby“, Najkrajšia kniha Slovenska 2018 ,, BABAJAGA“ a pod. Vystavovala v rodných Leviciach, v Bratislave, v Piešťanoch, Prahe, Nových Zámkoch. Okrem ilustrovaniu sa venuje aj deťom, ktorým zanietene predstavuje prácu knižného ilustrátora. A my sme radi, že 18.júla bola lektorkou našich Letných workshopov pre deti:)